1 Gece 2 Gün Kapadokya Tatili


1 Gece 2 Gün Kapadokya Tatili

1 Gece 2 Gün Cappadocia Palace Hotel konaklama

2 Gün Kapadokya Bölge Turu

Profesyönel Rehberlik Hizmeti

Kahvaltı ve Turlardaki Öğle Yemekleri

Tüm müze ören yeri, yer altı şehri giriş bilet ücretleri

Lüks klimalı aracımızla 15 kişilik butik tur hizmeti

Yılın her günü düzenlemekteyiz

Tur başlangıç ve bitiş noktası : Kapadokya

There are no images in this gallery.

Tur Programı (1. gün) ;

Otel lobisinde rehberimizle tanışmamızın ardından ilk ziyaret edeceğimiz yer Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisidir, bu vadide çok çeşitli peri bacası şekillerini göreceğiz. Devrent Vadisinden sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir başka yeri ziyaret edeceğiz.

Daha sonra ülkemizin en uzun nehrini görmek için Avanos kasabasından geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceğiz. Çömlek Atölyesinin ardından öğle yemeğimiz için bölge restoranlarının birinde öğle yemeği molası vereceğiz.

Öğle yemeğimiz sona erdikten sonra bölgenin en önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin ardından Göreme yakınlarındaki panoramada mola vereceğiz. Esentepe adı verilen çok güzel manzara fotoğrafları çekebileceğimiz bu tepedeki molamızın sonrasında otelimize döneceğiz.

Tur Programı (2. gün) ;

Otelimizde açık büfe kahvaltınızın ardından, rehberimizle otel lobisinde buluşup turumuza başlıyoruz. Bugün ilk ziyaretimizi Kaymaklı Yeraltı şehrine gerçekleştireceğiz. Bölgede yaşayan tüm Rumlara yüzyıllar boyu sığınak görevi üstlenmiş olağanüstü bir mağara yapısıdır bu yer altı şehri.

Yeraltı şehri ziyaretimizin ardından turumuza Güvercinlik vadisi ile devam edeceğiz. Burada da Kapadokya topraklarının verimliliğini arttırmak için eski dönemlerde kullanılmış yöntemler hakkında bilgi alacağız. Öğle yemeğimizi bölgenin güzel restoranlarının birinde aldıktan sonra turumuza devam edeceğiz.

Ardından Çavuşin köyü ziyareti ile eski Rum evlerinin yapısını yakından görüp bu evler ve o dönemdeki Kapadokya ile ilgili bilgi alacağız.  Son olarak Turasan Şarap Fabrikası ziyareti ve bölge şaraplarının tadımı ile turumuza son vereceğiz.

2 Kişi: 620 TL  |  1 Kişi: 380 TL

*Yukarıdaki program örnek olarak hazırlanmıştır. Sizin istediğiniz gün sayısı ve aktivitelere göre size özel program hazırlanacaktır.

Rezervasyon ve bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Müşteri yorumları için tıklayınız…

03843412510Cappadocia Palace Hotel